Konkursy żonglerki już pod koniec września

zonglerka
W sporcie bezcenną cechą jest chęć samodoskonalenia się, a my chcemy tą chęć maksymalnie u naszych zawodników pobudzić . Z tego też względu do plebiscytu na Lidera Miesiąca w każdej grupie, dorzucamy kolejny super konkurs 🙂

Zabawa będzie polegała na tym, że podczas ostatniego treningu w miesiącu wszyscy zawodnicy będą podbijać piłkę. Zawodnik, który w danej grupie uzyska najlepszy rezultat zostanie nagrodzony drobnym upominkiem. Zaczynamy już za dwa tygodnie !

Konkurs ma na celu zachęcenie zawodników do uczenia się, doskonalenia i ciągłej poprawy swoich wyników w tym elemencie. Żonglerka to ważny element techniki piłkarskiej, który wpływa pozytywnie na takie umiejętności jak panowanie nad piłką, koordynację, skupienie czy przyjęcie piłki.

Zabawa z podbijaniem piłki nie wymaga żadnych specjalnych warunków – wystarczy piłka (jeśli ktoś nie posiada piłki w domu można zapytać o pożyczenie klubowej piłki), minimalna ilość miejsca i to tyle. Podbijać można niemal wszędzie – pod blokiem, na trawie, na betonie.

Przedstawiamy również instrukcję video przedstawiającą podstawowe zasady skutecznego podbijania:


Pamiętając również o zawodnikach mniej zaawansowanych w tym aspekcie, mamy dobrą radę – im szybciej zaczniecie uczyć się podbijania, tym szybciej dojdziemy do fajnych efektów. Nie ma innej metody nauczenia się żonglerki jak ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Każdy zawodnik, który teraz podbija kilkadziesiąt czy nawet kilkaset razy, zaczynał w tym samym miejscu co Ty. Dla pomocy podsyłamy również pomysły na rozpoczęcie indywidualnej nauki podbijania:

http://trening-pilkarski.pl/nauka-podstawowej-techniki-dla-najmlodszych-1-zonglerka/ 

Mamy również nadzieję, że w ten konkurs aktywnie włączą się również rodzice i pozytywnie wpłyną na szlifowanie umiejętności podbijania piłki małych Liderów 🙂 Wspólny trening żonglerki to świetna forma aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoimi dziećmi. Jest to również jasny przekaz dla dzieci, że w internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji i treści.