Rusza Liga Młodzików z udziałem naszej drużyny

Już w najbliższy poniedziałek, drużyna naszych Młodzików (rocznik 2005/06) będzie miała okazję zadebiutować w rozgrywkach ligowych. Pierwszym, historycznym meczem będzie wyjazdowa potyczka z LKS Ogrodnik Chróścina Nyska.

Lider Skarbimierz będzie rywalizował z 11-stoma zespołami grupy II-giej (tabela oraz terminarz- tutaj).W naszych barwach wystąpią zarówno zawodnicy jak i zawodniczki trenujący z Liderem.

Rozgrywki młodzików różnią się od dotychczas prowadzonych spotkań i turniejów. W tej lidze gramy w składach 9-osobowych (ośmiu zawodników w polu + bramkarz) na większym boisku (od pola karnego do pola karnego boiska pełnowymiarowego). Jest to również pierwsza kategoria wiekowa w której auty wykonywane są rękoma.

Z przepisów formalnych – każdy zawodnik chcący wziąć udział w meczu ligowym musi:

  1. być zgłoszony przez klub do rozgrywek (klub)
  2. mieć aktualną kartę zdrowia (posiada trener)
  3. mieć pełny strój klubowy (koszulka, spodenki,getry, ochraniacze- obowiązek zawodnika)
  4. mieć aktualną i podbitą legitymację szkolną lub inny dokument ze zdjęciem – obowiązek zawodnika

Z racji przystąpienia do ligi nastąpią zmiany w harmonogramie treningów naszej najstarszej grupy – w trakcie trwania rundy jesiennej tego sezonu będziemy rozgrywać mecze w poniedziałki, a treningi odbywać się będą w środy oraz piątki (godzina 16:45). W ramach piątkowych zajęć będziemy chcieli organizować również mecze towarzyskie.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak zaprezentują się nasi dwunastolatkowie na tle innych drużyn z naszego regionu. Z wieloma z nich mieliśmy już okazję rywalizować podczas meczów towarzyskich i turniejów, jednak z częścią drużyn zagramy pierwszy raz. Będziemy Państwa na bieżąco informować o poczynaniach naszych ligowców.

Poniedziałek 1. kolejka LKS Ogrodnik Chróścina Nyska – Lider Skarbimierz 17:30

Zbiórka na mecz: 15:50 pod szkołą w Skarbimierzu Osiedle.

Dodaj komentarz